Produkty

Nadzemní bazény a bazénová chemie

Komu by se nelíbilo trávit horké letní dny u vlastního bazénu na vlastní zahradě ve vodě, kterou máte jen pro sebe či vaši rodinu. Finančně nejdostupnější i nejméně náročné je pořízení a instalace nadzemního bazénu. Rozlišujeme bazény nafukovací, foliové s pevnou konstrukcí a kovové.relax v bazénz.jpg
Bazény nafukovací jsou nejvhodnější pro rodiny s dětmi. Jednoduchá konstrukce je tvořená nafukovacím prstencem a folií ze speciálního odolného PVC. Nafouknete a můžete hned začít s plněním bazénu. Tlakem vody se postaví stěny, důležitý je pevný hladký podklad, aby y nedošlo k jeho protržení. V tomto typu bazénu si moc nezaplavete, ale děti se vyřádí a budou nadšené. Vy se osvěžíte a nějaké to plavecké tempo taky uděláte.
Bazény foliové disponují plastovou nebo kovovou konstrukcí a odolným PVC. I u těchto bazénů je velmi důležitý pevný hladký podklad. Foliové bazény mají různé tvary, rozměry i výšku. Jejich životnost je při šetrném zacházení relativně dlouhá.
Bazény celokovové se skládají z ocelového plechu (pláště) a bazénové PVC folie. Často se částečně zapouští do země. Tento bazén může klidně po nutném zazimování na zahradě zůstat celou zimu.vodní hladina.jpg
Výšku bazénu volíme podle toho, kdo se v něm bude koupat. Nezbytné je také zakoupení filtrace. U menších bazénů vystačíte s kartušovou, u větších je vhodná písková. Samozřejmě vodu v bazénu je třeba udržovat, aby v něm bylo koupání nejen příjemné, ale i zdravotně bezpečné. K tomu slouží bazénová chemie. Zásadní je měření pH a jeho úprava příslušnými přípravky do požadovaných doporučených hodnot 6,8 – 7,2. K dezinfekci se nejčastěji používá chemie obsahující chlor. Ovšem pro děti, osoby citlivé na chlor či atopiky je vhodnější bezchlorová chemie Chlorito. Jedná se o přípravky s aktivním bromem v podobě tablet. Lze je používat nejen v bazénech, ale i vířivkách, jsou spolehlivé i bezpečné. Velkou výhodou je i nepřítomnost klasického zápachu chloru.

Mohlo by se vám také líbit...